İtaliyanın Salerno Konservatoriyasının rektorunun Bakı Musiqi Akademiyasına səfəri və beynəlxalq musiqi əməkdaşlığı
14 mart 2025-ci il tarixində  İtaliya Respublikasının Salerno Konservatoriyasının rektoru Fulvio Artiano, prorektor Ernesto Pulignano təhsil və mədəni əlaqələrin inkişafı məqsədi ilə  Bakı Musiqi Akademiyasına səfər etmişlər. Qonaqlar BMA-nın rektoru, Xalq artisti, professor Fərhad Bədəlbəyli, Xalq artisti, BMA-nın Beynəlxalq əlaqələr, sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru, professor,  Yeganə Axundova ilə görüşmüşlər. Onlar iki ölkə arasında təhsil və mədəniyyət sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsindən danışmış, yeni layihələrin yaradılması  üçün mədəni əlaqələrin gücləndirilməsindən və bu istiqamətdə mühüm işlər görülməsi barəsində mükazirə aparmışlar. Sonra tərəflər arasında memorandum imzalandı.
Bakı Musiqi Akademiyası mədəniyyətlərarası əməkdaşlığa xüsusi önəm verir və İtaliya Respublikası ilə musiqi sahəsində qurulan əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsini dəstəkləyir.