Mahirə Ələkbər qızı Quliyeva tərəfindən 6213.01 - “Musiqi sənəti” ixtisasında sənətşünaslıq elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən “Azərbaycan nəfəs çalğı alətləri ifaçılığında Ələkbər Əsgərovun rolu” adlı dissertasiya işinin elmi seminarı
19 fevral 2025-ci il saat 11:30 - da Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyası nəzdində fəaliyyət göstərən FD 2.36 Dissertasiya Şurasının 6213.01 – “Musiqi sənəti” ixtisası üzrə Elmi Seminarının iclasında iddiaçı Mahirə Ələkbər qızı Quliyeva tərəfindən 6213.01 - “Musiqi sənəti” ixtisasında sənətşünaslıq elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən “Azərbaycan nəfəs çalğı alətləri ifaçılığında Ələkbər Əsgərovun rolu” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi keçiriləcəkdir. Müzakirə Bakı Musiqi Akademiyasında təşkil olunacaqdır.
Mövzu: Mahirə Ələkbər qızı Quliyeva tərəfindən 6213.01 - “Musiqi sənəti” ixtisasında sənətşünaslıq elm sahəsi üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsini almaq üçün təqdim edilən “Azərbaycan nəfəs çalğı alətləri ifaçılığında Ələkbər Əsgərovun rolu” adlı dissertasiya işinin elmi seminarı.